MOD: Editovanie vlastností zbraní
31.01.2007 - 17:58,
(Autor: tomoxm)
Tento tutoriál je o tom ako editovať vlastnosti zbraní, ako je napr. množstvo nábojov v zásobníku, zoom pri sniperke, tzv "kopanie" zbrane atď.
Budeme potrebovať 2 veci :

1. PakScape - (dajte len vyhľadať do googla) program na editovanie súborov PK3 ktoré sú hlavnou žilou hry Call Of Duty (ako aj všetkých ostatných hier bežiacich na engine Quake3). 2. Notepad - na editovanie skriptov zbraní (ja používam výborný PSPad)

-poďme na to. Spustite si PakScape, dajte OPEN (otvrotiť) a nasmerujte sa do vášho adresára Call Of Duty/Main a kliknite 2x na súbor pak0.pk3 (tam sa totiž nachádzajú aj súbory s vlastnostami zbraní ktoré chceme editovať).

-po otvorení uvidíte veľa súborov a adresárov. My potrebujeme otvoriť adresáre weapons/sp (resp. weapons/mp záleží len na tom či chcete editovať zbrane pre singleplayer alebo multiplayer)

-takže teraz keď ste už v adresári weapons/sp vidíte tam veľa súborov bez prípony, nájdite súbory m1carbine a m1carbine_medic (obidve musíte zmeniť rovnako pretože sú na seba napojené a ak jedna zbraň bude mať iné parametre ako druhá v hre vám to vyhodí chybu), inak si samozrejme môžete vybrať aj inú zbraň.

-pretiahnite tieto súbory na plochu, pravým tlačítkom na nich kliknite (samozrejme po jednom nie naraz biggrin.gif) a vyberte otvoriť s čím -> notepad, teraz by ste mali vidieť kód ktorý začína WEAPONFILE\weaponType.

-nájdite si v súbore (pomocou ctrl + f) položku Clip Size, mali by ste za ňou vidieť číslo 15 to znamená že m1carabine má v zásobníku 15 nábojov

-zmente túto hodnotu v obidvoch súboroch napríklad na 25 alebo akú len chcete a uložte obidve súbory (samozrejme bez prípony, ak sa vám vytvorí prípona potom ju vymažte)

-vráťte sa teraz do programu PakScape a dajte vytvoriť nový súbor (File/New), objaví sa vám prázdne pole, v ňom si vytvorte adresár weapons a v adresári weapons si vytvorte ďalší adresár s názvom sp (pravé tlačítko/Object->New Directory...)

-ak už máte vytvorený adresár weapons s podadresárom sp, prekopírujte z plochy vaše dva súbory m1carabine a m1carabine_medic

-teraz si uložte váš pk3 subor ako user-carabinemod.pk3 alebo zzz-carabinemod.pk3 (user- a zzz- je dôležité ostatné si môžete pomenovať ako chcete, samozrejme prípona musí byť pk3)

-prekopírujte váš mód do adresára callofduty/main a spustite hru, ak ste postupovali správne váš mód by mal fungovať

Poznámka : pk3 súbory sú obyčajné zip súbory len s príponou pk3 takže ich môžete kľudne editovať v Winzipe alebo Total Commanderi. Ak máte nejaké otázky kľudne sa pýtajte.

 

Napísať otázku k tutoriálu

Meno: Dátum:
Kontrolný kód : 5 + sedem =