Textúrovanie mapy
31.01.2007 - 17:26,
(Autor: tomoxm)
Mapa bez textúr sa dá porovnať s obrazom bez farby. Naučiť sa ako otextúrovať vašu mapu a ako manipulovať s textúrami je veľmi dôležitá časť v tvorbe dobrých máp.

Základný proces textúrovania je veľmi jednoduchý na pochopenie. V Call Of Duty je každá textúra umiestnená v skupine textúr. Tieto skupiny sú založené na podobnej téme, takže môžete nájsť podobné textúry v tej istej skupine. Ak kliknete na menu Textures v CoD Radiante, uvidíte niečo také ako je na obrázku :

1


Rýchlo si teraz pozrime čo všetko znamená v tomto menu :

Show in Use - ak si vyberiete túto možnosť, zobrazia sa vám iba textúry ktoré sú použité v mape (zobrazené v pop up okne). Show All - ?? Surface Inspector (Hotkey S) - Otvorí vám okno Surface Iinspector (inšpektor povrchu). Render Quality - Kvalita textúr v 3D pohľade, od wireframe až po Trilinear. Find / Replace - Dovolí vám nájsť určitú textúru ktorá sa používa vo vašej mape a nahradí ju s inou textúrou. Texture Lock - Obsahuje podmenu, texture lock - "uzamkne" textúry na označenom brushe ak prenášate alebo otáčate brushom. Shaders - ?? Flush - ?? Texture Window Scale- Zväčšenie / zmenšenie textúr v okne s textúrami.

Skupina textúr začína s textúrami "austria" a končí textúrami z "_development".

Prax : Začnite novú mapu a vytvorte nový brush (rozmery 256x256). Odznačte ho (klávesa ESC), kliknite na zložku textúr "austria" v menu Textures, a potom vyberte "floors". V okne s textúrami sa vám po krátkej chvíľke (kým sa načítajú do pamäte) objavia textúry z tejto skupiny. Ak nevidíte žiadne okno s textúrami skúste stlačiť klávesu T. Teraz si označte váš brush (shift + ľavé tlačítko myši), potom jednoducho vyberte textúru, napríklad rock@marbletile2 kliknite na ňu. Teraz by sa vám v 3d pohľade mala na vašom brushi objaviť táto textúra. Pozrite si obrázok pre objasnenie :

2


Môžete si všimnúť že všetkých 6 strán brushu je otextúrovaných tou istou textúrou. Toto ale nechceme, takže odznačíme si náš brush (klávesa ESC). Pridáme si na hornú stranu brushu inú textúru. Na označenie jednej strany slúži skratka Ctrl + Shift a ľavé tlačítko na stenu, resp. stranu ktorú, chceme označiť a otextúrovať. Takže vyberieme hornú stranu a vyberte si z okna z textúrami nejakú inú ktorú ešte nepoužívate. Napríklad rock@marbletile2. Bude to vyzerať nejako takto :

3


 

Napísať otázku k tutoriálu

Meno: Dátum:
Kontrolný kód : 5 + sedem =