Kompilovanie máp
31.01.2007 - 17:24,
(Autor: tomoxm)
V tomto tutoriály sa naučíme ako kompilovať mapu z .map do .bsp súboru a potom ako si ju spustíte v hre.

Kompilácia mapy :

Prvou vecou ktorú potrebujete je vytvoriť si .bat súbor (nie je potrebné ale je jednoduchšie si ho spraviť a neskôr už nemusíte písať ručne všetko odznova).

Takže vytvorte si .bat súbor najlepšie s názvom súboru ako sa volá mapa napr. "tutorial.bat" .

cd ..\..\tools\bin

q3map ../../main/maps/[meno vasej mapy]
q3map -vis ../../main/maps/[meno vasej mapy]
flare -extra -sundiffusesamples 10 -dumpoptions ../../main/maps/[meno vasej mapy]


cd ..\..\

pause


Pre q3map aj flare program sú rôzne nastavenia o ktorých sa dočítate v návode Compiling Maps.htm ktorý je vo vašom adresári tools/docs. (preklad bude onedlho)

Stačí teraz už len prepísať [meno vasej mapy] na názov vášho .map súboru ktorý chcete skompilovať.

Teraz nahrajte váš súbor "tutorial.bat" do adresára main/maps a spustite ho. Malo by sa objaviť "dosovské" okno s priebehom kompilácie, po úspešnej kompilácii by ste mali mať vo vašom adresári súbory s príponami .bsp, .poly, a .prt ktoré majú názov ako váš súbor s príponou .map.

Testovanie vašej mapy :

Testovanie mapy pre MultiPlayer

Najprv spravte adresár MP v adresári call of duty/main/maps. Nahrajte tam skompilovaný .bsp súbor vašej mapy. Spustite CoDMP.exe a choďte do menu "Start new server". Jediné nastavenie ktoré zmente je pure server - vypnite ho... Teraz si spustite konzolu s klávesou "~" a napíšte /map [meno vasej mapy] Samozrejme to všetko nerobte so zátvorkami [] v názve. Teraz by sa vám mala spustiť mapa.

Testovanie mapy pre SinglePlayer

Nechajte váš .bsp súbor v adresári maps a spustite CoDSP.exe. Otvorte si konzolu s klávesou "~" a napíšte /map [meno vasej mapy]. Mala by sa vám načítať mapa.

 

Napísať otázku k tutoriálu

Meno: Dátum:
Kontrolný kód : 5 + sedem =