MOD: Editovanie optiky pre Sniperku
30.01.2007 - 21:51,
(Autor: tomoxm)
Optika pre Allies Sniperku :
Potrebné programy :
Total Commander,
Paint Shop Pro 7.x,
WinZip

1) Vytvorte si adresár s názvom textures, vstúpte do tohto adresára textures a vytvorte podadresár s názvom hud (teraz budete mať adresár textures/hud), potom choďte do adresára hry Mohaa/Main a nájdite súbor Pak1.pak, rozbalte z neho súbor s názvom zoomoverlay.tga do adresára hud, ktorý ste si vytvorili na začiatku.

2) Otvorte súbor zoomoverlay.tga v programe Paint Shop Pro 7.X, kliknite na nastavenia kanálov a vyberte Alpha 1 umiestnené celkom na vrchu. Vidíte biele okraje a čierny stred. Ak sa pozriete zblízka, priblížite sa s lupou uvidíte veľmi tenké čiary v horizontálnom aj vertikálnom smere, toto je design optiky ktorú vidíte v normálnej hre.

3) Teraz editujte čiary ako chcete aby vyzerala vaša optika pre sniperku, ale zapametajte si že keď editujete tak biela je v hre transparentná (priehľadná) a čierna v hre čierna (alebo naopak :o). Po dokončení editácie si uložte svoj výtvor, kliknite na File/Save As, a vyberte typ tga a uložte súbor pod názvom zoomoverlay.tga do adresára hud), program sa vás bude pýtať, ako to chcete uložiť (16, 24 alebo 32), vy vyberte 32.

4) Teraz keď už máme vytvorený súbor s vlastnou optikou použijeme nejaký program na archiváciu (Winzip, Winace, Winrar, alebo PakScape) a zapakujeme adresár s textures/hud/zoomoverlay.tga ako súbor s príponou pk3, môžte si ho uložiť napr. ako User-MyScope.pk3. Ak chcete môžete si ho uložiť pod názvom akým chcete, ale odporučujem tento.

5) Vyskúšajte vašu optiku v hre.

Optika pre Axis Sniperku :

Všetko sa to robí tak isto ako pri Allies Sniperke až na to že potrebujete editovať dva súbory a to kartop.tga a karbottom.tga.

Mieritko pre všetky zbrane :

Zase všetko tak isto ako sme sa zmienili hore až na súbor - crosshairs.tga.

 

Napísať otázku k tutoriálu

Meno: Dátum:
Kontrolný kód : 5 + sedem =
 
Autor : Kario
6.07.2009 - 22:33
PLS kde najdem v tom programe paint shop Nastavenie kanálov ?? mam verziu 7.00 a neviem to najst :( pls napiste mi na e-mail zett.kario@gmail.com co s tym, dik moc