Rotující dveře 2
30.01.2007 - 21:20,
(Autor: tomoxm)
Tady je základní návod na to, jak udělat správně fungující dveře.
Jdi na svou mapu a udělej dveře, předpokládám, že víš, jak uděláš dveřní „hřeben - brush“ a díru do zdi pro dveře. Teď přidáš svojí dveřní texturu a umístíš dveře tam, kde je chceš mít. Jdi na textures>common a najdi "Origins" texturu, to je červená textura, na které je napsán jeden „Origin“ vedle druhého. Podívej se na obrázek:

image001

Teď udělej hřeben za použití origin textury – udělej ho co nejmenší to jenom půjde – 8x8 nebo když půjdeš na panel nástrojů (toolbar) a vybereš „brush“, podíváš se do menu a zjistíš, že můžeš udělat Tvůj 4stranný hřeben 3stranným a srazit ho na 1x1x1… Ok, udělal sis svůj hřeben. Teď ho chceš umístit do futra. Musí se dotýkat zdi a dveří a přesahovat kousek mimo (nad) dveře do hřebene nad dveřmi. Koukni na obr.:

image002

Teď srovnej všechno tak, abys to měl tam, kde chceš a ujisti se, že origin hřeben zůstává červený. Taky si prosím uvědom, že bys měl umístit hřeben tak, aby se dotýkal dveřních závěsů (pantů). Teď když máš tohle hotovo, označ dveře a origin hřeben současně při tom drž (Shift+Left_Click) na dveře a potom to zopakuj na origin hřeben. Můžeš to dělat v 3d nebo 2d okně. Teď chceme přinutit dveře, aby se otevíraly. Tak jdeme na to. Všechno na Tvých dveřích označ v 2d okně (ujisti se, že oboje – dveře a origin – jsou stále označené) a jdi na "func" a vyber "func_rotatingdoor". Koukni na následující obr.:

image003

Teď, když máš výše uvedené hotovo, zmáčkni escape. Máš dveře, které se budou otáčet. Můžeš udělat ještě něco jiného. Označ Tvůj dveřní hřeben a zmáčkni "N" - to vyvolá menu (okno). Teď se podívej do menu a první rádek obsahuje (ríká) hodnotu, napiš tam „alwaysaway“ a do dalšího řádku níže, který obsahuje (říká) Key, napiš "1". Stiskni enter a uáááá práve si udelal dvere, které se vždy otevrou pryč od hráče. Podívej se na obr.:

image004

Právě jsi udělal dveře. Ulož si mapu, zkompiluj ji a vyzkoušej!!!

 

Napísať otázku k tutoriálu

Meno: Dátum:
Kontrolný kód : 5 + sedem =