Vkladanie textúr
30.01.2007 - 17:50,
(Autor: tomoxm)
Vkladanie Textúr

V tomto tutoriále si dáme textúry do vašej prvej mapy.

Teraz máme pred sebou vašu prvú mapu, v ktorej je iba jedna textúra. Žiadna mapa nie je zábavná iba s jednou textúrou, takže si ich tam poďme dať. Choďte do menu "Textures" a kliknite na textúry "Algiers".

textures


Trošku to potrvá dokiaľ sa načítajú textúry do pamete, ale keď už počítač prestane pracovať s načítavaním textúr stlačte klávesu "T" na klávesnici, týmto vyvoláte menu so všetkými textúrami ktoré sa vám načítali do pamäte.

pictexture


Teraz si vyberte textúru ktorá sa vám najviac páči, ja som si vybral "[afrika_boulder2]" stačí na ňu kliknúť a ona sa vám prenesie do vašej miestnosti !

Teraz bude vyzerať vaša miestnosť takto :

textinroom


Teraz kliknite ľavým tlačítkom myši v pohľade zhora (top view), (to preto lebo chceme pracovať v pohľade zhora). Na klávesnici stlačte klávesu "Esc" na odznačenie miestnosti. Ja používam túto metódu : stlačte medzeru "space" a týmto zdvojíte vašu miestnosť. Teraz keď máte druhú miestnosť označenú na klávesnici stlačte "Backspace" aby ste ju vymazali. Teraz ako vidíte vaša miestnosť už nie je označená (označená je vždy červenou farbou) !

2room
stlačte klávesu backspace


deselect
((teraz miestnosť nie je označená))
V 3D pohľade kliknite ľavým tlačítkom myši hocikam. Teraz jedna finta! Držte klávesu SHIFT a kliknite ľavým tlačítkom myši na plafón (ceiling), a označí sa vám, bude červený, ako je to na obrázku.

topselected

Teraz z okna s textúremi si vyberte vhodnú textúru, textúra sa presunie iba na označenú časť, čo je práve teraz plafón. Na odznačenie stačí znova držať SHIFT a zase kliknúť ľavým tlačítkom myši na plafón !

Textúry dajte takým istým spôsobom aj na dlážku a máte to hotové !

finroom


 

Napísať otázku k tutoriálu

Meno: Dátum:
Kontrolný kód : 5 + sedem =