Nastavenie programu MAP Builder
30.01.2007 - 17:41,
(Autor: tomoxm)
Nastavenie programu MAP Builder

Map Builder slúži na zjednodušenie kompilácie mapy, vrele odporúčam tým ktorý nevedia ako kompilovať.

Čo budeme robiť :Nastavíme program MBuilder s ktorým vieme skompilovať mapy a tak ich skúšať v hre ! Stiahnite si MBuilder a nainštalujte ho. Spustite program súborom "Mbuilder.exe".

1st2


Nastavenia "BSP Options" "VIS Options" a "LIGHT Options" nechajte prázdne. Najprv zmeníme adresár kde sa nachádza hra "Game Directory" , napr. ja som si hru nainštaloval do "C:\GAMES\MOHAA". Teraz zmeníme adresár "Compile Directory" na adresár kde ste si nainštalovali tento program MBuilder. Napr. "C:\games\mohaa\Mbuilder". Zmeňte aj adresár "Map Source Directory" na, a tu pozor je to veľmi dôležité, adresár aby to vyzeralo takto "mohaa/main/maps/" ale ak robíte mapy typu Deathmatch (DM) zmeňte to na adresár "mohaa/main/maps/dm/" toto je tiež veľmi dôležité ! Teda to bude vyzerať takto :"C:\GAMES\MOHAA\main\maps\dm".

wpaths2


Kliknite na tlčítko obnoviť mapy (Refresh Maps) a potom vypnite tento program MBuilder.
Otvorte ho znova a mapy sú tam !

MBuilder si treba ešte nastaviť na rôzne funkcie kliknite na ostatné nastavenia (Other Options) a nastavte všetko podľa obrázku :

other2


Kliknite na "Ok" vrátite sa do programu MBuilder. Teraz označte vašu mapu a kliknite na "Build Map!". Vyskočí vám dosovské okno a vaša mapa sa bude spracovávať.

Ak to všetko skončí treba to ešte všetko vyskúšať!

Testovanie :

Spustite MOH:AA a choďte do sekcie "multiplayer", a potom stlačte "start game", a potom zase :) "team match", pod sekciou SELECT MAP si vyberte svoju mapu!

multi2


Spustite hru a ide to !

 

Napísať otázku k tutoriálu

Meno: Dátum:
Kontrolný kód : 5 + sedem =