Nastavenie MOHRadiantu
30.01.2007 - 17:31,
(Autor: tomoxm)
Najprv potrebujete tieto programy :

MoH Radiant
MoHPile or MBuilder (programy na pomoc pri kompilovaní máp)

Môžte si ich stiahnuť zo stránky MoHFiles.

Všetko čo je hore budete potrebovať len na tvorbu máp. Hra Medal of Honor (MoH) má veľmi jednoduchú štruktúru súborov. Všetko čo sa dá editovať nájdete v adresári "main". Vytvorte si adresár "maps" vnútry tohoto adresára. V tomto adresári "maps" vytvorte podadresáre "obj" a"dm" . Do týchto adresárov môžete ukladať vlastné mapy. Single player mapy sa ukladajú len do adesára "maps". Deathmatch a Team Deathmatch ukladajte do adresára "dm", a Objective mapy do adresára "Obj".

Inštalácia :

Najprv musíte mať nainštalovaný MoH. V tejto dobe je iba jeden editor pre MoH a volá sa MoH Radiant. Pre nainštalovanie stačí spustiť súbor MOHAATools.exe. Ja som si ho nainštaloval do adresára C:\games\mohaa\!Edit\Mapeditor. Po ukončení inštalácie musíte nahrať súbor entdefs.pk3 z adresára Mapeditor do adresára mohaa\main.

Otvorte si MoHRadiant. Budete vidieť nasledujúcu vec :
image1


Kliknite na File->Project Settings, a uvidíte :
image3


Vložte nasledovné :

basepath: c:\games\mohaa\
mapspath: c:\games\mohaa\main\maps
autosave: c:\games\mohaa\main\maps
rshcmd: tu nepíšte nič!
entitydir: code/
modelmask: *.tik
moddir: main


Potom kliknite na OK. Nasledovne kliknite na Edit -> Preferences, objaví sa vám okno :
image5


Kliknite na "Paint Sizing Info" box - toto vám bude zobrazovať veľkosť brush-u ktorý budete tvoriť takže ho budete vidieť veľmi ľahko. Potom kliknite na "Show Non-Shader Images" button aby ste mohli nájsť napr. textúry pre funkciu rebríka. Zídite dole na "prefabs path". Tu nastavte cestu na C:\games\mohaa\prefabs. Kliknite na OK.

 

Napísať otázku k tutoriálu

Meno: Dátum:
Kontrolný kód : 5 + sedem =