Face Poser (část třetí)
24.01.2009 - 16:53,
(Autor: kardif)

Vložení vytvořené scény do hry

V poslední části tutoriálu si vysvětlíme jak naší scénu vložit do hry pomocí Valve Hammer Editoru (dále jen VHE). Otevřete si VHE a nahrajte si mapu, kam umístíme naší scénu nebo si vytvořte novou místnost s info_player_start. Do místnosti dále vložte NPC, které bude naší scénu prezentovat, já jsem si zvolil obyčejného citizena.

Otevřete si vlastnosti NPCčka a do Name napište jméno, které jste zadávali ve FP jako aktor v mém případě jsem dal Jack, dále změnte v položce Sleep State na Waiting for PVS a uložte tl. Apply.

fp8


Nyní si do mapky vložte entitu logic_choreographed_scene a dejte jí někde poblíž NPC. Tato entita vám právě přehraje vytvořenou scénu ! Otevřete si vlastnosti této entity a nějak si scénu pojmenujte do Name já jsem dal scene01, dále v položce Scene file tl. browse... vyhledáte svojí vytvořenou scénu, scény se ukládají do složky scenes (můj případ: scenes/jaksemas.vcd) a dále v položce cíl Target 1 dejte jméno NPC tedy já dám Jack a uložte.

fp9


Vytvoříme si trigger_once a dejte mu texturu trigger tato entita nám spustí scénu, když hráč přes tuto entitu přejde přehraje se scéna. Dejte jí třeba před NPC.

fp10


Otevřete si vlastnosti trigger_once a přidejte nový Outputs. A postupně vyplňte My output named dejte OnTrigger, Targets entities named vyberte název scény (v mém případě scene01), a Via this input dejte Start vše si uložte !

fp11


Tak to je vše nastal čas mapku zkompilovat a vyzkoušet přímo ve hře doufám že se vám to povedlo a vše funguje jak má.

 

Napísať otázku k tutoriálu

Meno: Dátum:
Kontrolný kód : 5 + sedem =