Face Poser (část druhá)
24.01.2009 - 16:45,
(Autor: kardif)

Vytvoření scény z upravené audio nahrávky

Nyní když jsme si vytvořili vlastní nahrávku převedeme jí do souboru, kterému hra rozumí (.VCD) a vložíme do hry pomocí hammer editoru. Přejděte od PE do hlavní nabídky FP a vyberte z nabídky Choreography-New... otevře se nám okno s uložením naší scény nějak si jí pojmenujte vyvarujte se při tom mezerám a diakritice (já jsem jí pojmenoval logicky "mojeprvniscena") a dejte možnost uložit. Otevře se nám nové okno s pojmenováním NPC postavy (důležité pro rozpoznání ve hře) tak si nějaké jméno vymyslete a potvrďte Ok.
fp1

fp2

Otevřete si dole kartu Choreography (pokud už nebyla otevřená) a tam najdete jméno, které jste zadali NPCčku. Najeďte myší do řádku se jménem a po rozkliknutí pravým tl. vyberte New-Channel... (jak je vidět na obrázku).
fp3

Vyskočí vám okno s pojmenováním kanálu (programu) ve scéně. Musí to být odděleně pojmenované protože taková scéna může obsahovat hned několik různých kanálů např. audio nahrávka s pohybem úst (v našem případě), různá gestikulace, pohyby těla, atd. Takže si to pojmenujte třeba to co je v nahrávce, aby jste to dobře rozpoznali a potvrďte Ok.
fp4

Váš nový kanál se objeví pod jménem NPCčka. Najdeme si konečně naší audio stopu a to tak že najedem myší nad vytvořený kanál a přes pravé tl. vybereme WAV File... otevře se nám okno Create Event:Speak (viz.obrázek).
fp5

Nějak si pojmenujte audio stopu (název potom bude vidět v kanálu) doporučuju držet se názvu audio stopy v mém případě jsem nahrál stopu "jak se máš" tudíš jsem to taky pojmenoval "jaksemas". Lépe to pochopíte z předchozího obrázku. Do řádku Sound napište název vaší audio stopy i s koncovkou WAV. Napište to správně přesně ten název souboru jaký jste použili v Phoneme Editoru, kde jste stopu vytvořili ! V mém případě napíšu: jaksemas.wav, když to spletete tak se audio nahrávka prostě nenačte. Dejte Ok a audio nahrávka se zobrazí ve vašem kanálu, se stopou můžete pohybovat do stran levým tl. myši a tak jí upravit.
fp6

To je vše ještě můžete k nahrávce přidat nějakou gestikulaci ať je to věrohodnější a promíchat to posunutím na jiné místo nebo zkrácením/prodloužením gesta. Nyní si svou scénu uložte v hlavním okně FP dejte Choreography-Save. Scéna je připravená můžeme jí vložit k vybranému npcčku do hry.

 

Napísať otázku k tutoriálu

Meno: Dátum:
Kontrolný kód : 5 + sedem =